Blisko 380 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpi dziś do egzaminu z języka obcego. O godzinie 9.00 rozpoczną się zmagania na poziomie podstawowym, o 11 - na rozszerzonym. Po egzaminie na RMF 24 opublikujemy arkusze wraz z odpowiedziami!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ PROPOZYCJE ODPOWIEDZI z NIEMIECKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z ANGIELSKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z NIEMIECKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z ROSYJSKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z FRANCUSKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z HISZPAŃSKIEGO!
Egzamin gimnazjalny 2014: ZOBACZ ARKUSZ z WŁOSKIEGO!
Egzamin na poziomie rozszerzonym zdają uczniowie, którzy w gimnazjum kontynuują naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej.
Prace uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.
Wczoraj gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w środę z wiedzy humanistycznej. Na RMF 24 opublikowaliśmy arkusze wraz z odpowiedziami.
Bożena Cudowska, nauczycielka matematyki z gimnazjum w Węgorzewie oraz nauczycielki matematyki Dorota Kozieł i Iwona Jabłońska z VI LO w Lublinie.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do któregoś egzaminu, to będzie go pisać w drugim terminie - 2, 3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu, musi przystąpić do testu jeszcze raz.
Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa.
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.
Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.
(mal)