W najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej słowo "Ukraina" wstukiwane jest teraz na świecie kilkanaście razy rzadziej niż na początku wojny. Czy makabryczne reality show przestało ciekawić odbiorców? Dlaczego tak się dzieje i co musiałoby się stać, by zainteresowanie powróciło? Czy dla przywrócenia uwagi świata wystarczą wystąpienia, apele, koncerty, piosenki i filmy? Czy skoro przemienienie w ruiny całych miast nie wystarczy, to dla ponownego przykucia uwagi musiałoby się stać coś jeszcze bardziej poruszającego, przerażającego? O to będziemy pytać w porannej rozmowie w naszym internetowym radiu RMF24.

REKLAMA

Wiadomo od dawna, że pierwszą ofiarą wojny jest prawda. Tak naprawdę, machiny propagandowe mocno nasilają działania jeszcze przed wybuchem konfliktu. Jak propaganda obu stron radzi sobie na tej wojnie? Jak do wojennej sytuacji podchodzą polskie media, jak innych krajów zachodnich, a jak reszty świata? Takie pytania padną w porannej rozmowie w radiu RMF24 "7 pytań o 7:07", której gościem będzie socjolog i medioznawca prof. Tomasz Goban-Klas.

Michał Zieliński zapyta swojego gościa również o to, co sądzi o przekazie dotyczącym coraz bardziej niepokojącej sytuacji wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Czy z dostępnych nam przekazów możemy dowiedzieć się, co właściwie się tam dzieje i jak znaczące jest zagrożenie, że rzeczywiście możliwa jest katastrofa podobna do tej w Czernobylu?