Cholesterol, EKG, USG... – te badania mogą mieć decydujące znaczenie dla naszego stanu zdrowia. Dziś słuchacze RMF w poradniach sieci Medycyna Rodzinna mogą przebadać się za darmo.
Kupon, który uprawnia do badań, znaleźć można w dzisiejszym Super Expressie. Hasło, które należy wpisać, usłyszycie na antenie RMF. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać w godzinach 9-18.
Sprawdź, z jakich badań możesz skorzystać w przychodniach sieci Medycyny Rodzinnej
Polacy nie dbają o zdrowie; często lekceważą pierwsze objawy i dlatego w wielu przypadkach leczenie trwa bardzo długo i jest kosztowne. Niestety, bywa też tak, że choroba jest na tyle zaawansowana, że jest już za późno.
Lekarz pierwszego kontaktu nie ma prawa odmówić nam wydania skierowania na badania podstawowe, refundowane w ramach naszego ubezpieczenia. Mowa jest tu np. o morfologii krwi czy analizie moczu, do przeprowadzenia których mamy prawo raz do roku. Są to najczęściej badania, które są zlecane przy dolegliwościach dość powszechnych, jak choćby ból brzucha. Mogą jednak pomóc w wyborze kolejnych niezbędnych analiz.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
O tym, jak ważne są badania profilaktyczne, może świadczyć statystyka, dotycząca zachorowań na raka piersi. Co roku nowotwór zabija pięć tysięcy kobiet. Lekarze uważają, że połowę z nich udało by się uratować, gdyby kobiety wcześniej zdecydowały się na przeprowadzenie mammografii.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
Wielu kłopotów można byłoby uniknąć, gdyby już u niemowląt prowadzić badania profilaktyczne - mówi doktor Maria Drewniakowa, szefowa krakowskiego ośrodka, który rehabilituje nawet trzymiesięczne dzieci mające wady postawy.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
Podobnie sprawa wygląda w przypadku chorób tarczycy; według szacunków dotyczą one 5 procent Polaków. Podstawowymi badaniami, które ujawniają patologię gruczołu tarczowego, są badania przesiewowe u noworodków - tłumaczy prof. Eugeniusz Korman z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego poznańskiej Akademii Medycznej.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
Przypominamy, badania chorób tarczycy u dzieci są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.