"Kończy pierwszy sezon "Rozmów o człowieku" i dlatego dziś formuła spotkania będzie inna" - mówi nam prof. Dominika Dudek, inicjatorka i gospodyni cyklu wykładów. Gościem krakowskich rozmów będzie prof. Piotr Sztompka, "profesor socjologii, wykładowca na wielu renomowanych uczelniach świata, niesłychany erudyta, który o trudnych rzeczach mówi w prosty, ale i porywający sposób" - podkreśla.

REKLAMA

W cyklu "Rozmowy o człowieku" prof. Piotr Sztompka będzie mówił o zaufaniu w przestrzeni moralnej. Żyjemy wśród ludzi i z ludźmi i nasze relacje muszą być oparte na pewnych regułach moralnych. A jedną z tych reguł jest właśnie zaufanie - mówi nam prof. Dominika Dudek.

Na koniec spotkania prof. Dudek zapowiada niespodziankę. To będzie koncert. Zagra prof. Dorota Imiełowska na wiolonczeli i Mariola Cieniawa na fortepianie. Będzie pięknie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio

prof. Dudek zaprasza na Rozmowy o człowieku

Jednocześnie prof. Dominika Dudek zaprasza już na drugi cykl "Rozmów o człowieku". 10 października gościem będzie biskup Tadeusz Pieronek.

"Rozmowy o człowieku" to cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia: religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu.

Gospodynią spotkań jest prof. Dominika Dudek.

Prof. dr hab. Piotr Sztompka, socjolog, emerytowany profesor UJ, oraz profesor zwyczajny WSE im. J. Tischnera, członek rzeczywisty PAN i PAU, Academia Europaea (Londyn) oraz American Academy of Arts and Sciences (Cambridge, Mass.). W latach 2002-2006 Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Laureat New Europe Prize (1995), Nagrody Fundacji Nauki Polskiej (2006) oraz dwukrotnie nagrody Premiera RP. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu Nauk Społecznych w Moskwie, Soedertorn University w Sztokholmie, Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Autor 30 książek i ponad 300 artykułów naukowych, które ukazały się w 15 językach, takich jak Socjologia zmian spolecznych (Znak 2005),Socjologia wizualna (PWN 2005), Zaufanie: fundament spoleczeństwa (Znak 2007), Socjologia codziennosci (antologia współredagowana z Małgorzatą Bogunia-Borowską) (Znak 2008), Fotospołeczeństwo (antologia współredagowana z Małgorzata Bogunia-Borowską) (Znak 2012). Kapitał społeczny: teoria przestrzeni międzyludzkiej (Znak 2016)