Danny Boyle, laureat Oscara za film "Slumdog. Milioner z ulicy", jest reżyserem filmu "Steve Jobs", który wchodzi dziś do kin. Film skupia się na trzech ważnych wydarzeniach z życia Steve'a Jobsa: wypuszczeniu Mackintosha w 1984 roku, założeniu NeXT-a rok później i premierze iMaca w 1998 roku. Reżyser zabiera nas za kulisy tych niezwykle istotnych dla cyfrowej rewolucji etapów, kreśląc jednocześnie intymny portret człowieka, który od podstaw stworzył imperium Apple. W filmie grają Michael Fassbender (jako Steve Jobs) oraz m.in. Kate Winslet, Seth Rogen i Jeff Daniels.
Wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku. Akcja filmu skupia się na 14 latach między 1984 a 1998 rokiem, kiedy trwały prace nad najważniejszymi, przełomowymi dziełami Jobsa - Macintoshem (1984), NeXT "Cube" (1988) oraz iMac (1998). Scenariusz Aarona Sorkina, zdobywcy Nagrody Akademii za "The Social Network", łączy ze sobą punkty w życiorysie Jobsa, obrazując jednocześnie ewolucję technologiczną, pasję tworzenia i wyjątkową atmosferę pracy w Dolinie Krzemowej. Film zabiera widza w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Można zobaczyć walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś mogli korzystać z rozwiniętej technologii komputerowej.
W księgarniach pojawiła się właśnie książka Brenta Schendlera i Ricka Tetzeliego "Droga Steve'a Jobsa". To kolejna, po tomie "Steve Jobs" Waltera Isaacsona, głośna i ważna biografia twórcy firmy Apple. "Droga..." pokazuje go jednak w innym świetle, zrywając z utrwalonym w mediach wizerunkiem geniusza i drania. To opowieść o ewolucji Jobsa, który z nieodpowiedzialnego, targanego emocjami przedsiębiorcy stał się wizjonerem, przywódcą i twórcą najdroższej marki na świecie.
Biografia pióra Schendlera i Tetzeliego to również bardzo osobista i emocjonalna książka, odkrywająca nieznane dotąd oblicze Jobsa i prezentująca go w relacjach z innymi - rodziną, najbliższymi współpracownikami i konkurentami z branży. Schlender i Tetzeli - obaj bliscy znajomi Steve'a Jobsa, piszący o nim i o Apple od lat dla "Wall Street Journal" i "Fortune", na potrzeby książki przeprowadzili wywiady m.in. z Laurene Jobs, Billem Gatesem, Timem Cookiem, Ediem Cue i Jonym Ive'em.
Historia życia Steve'a Jobsa jest po prostu jak gotowy scenariusz filmowy - mówi RMF FM Tomasz Brzozowski, wydawca książki. Posłuchajcie:
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
(edbie)