Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała grupę osób, które, zgodnie z podejrzeniami, miały przygotowywać atak terrorystyczny wzorowany na zamachu Andersa Breivika w Norwegii. Do tragicznego wypadku doszło na Słowacji. Co najmniej 12 osób zginęło a 20 jest rannych po zderzeniu autobusu z ciężarówką. Lokalne media podają, że autokarem podróżowali licealiści. W Strefie Gazy nadal niespokojnie. Mimo to, jak poinformował PZPN: sobotni mecz Polska-Izrael w Jerozolimie odbędzie się zgodnie z planem. O "apokaliptycznych zniszczeniach" mówią władze i mieszkańcy Wenecji. Rekordowo wysoka fala przypływu zalała około 80 proc. powierzchni miasta, straty szacowane są na setki milionów euro. O tych i innych najważniejszych wydarzeniach środy przeczytasz w Podsumowaniu Dnia RMF FM.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała podejrzanych, którzy wzorowali się na zamachach terrorystycznych dokonanych przez Andersa Breivika w Norwegii oraz Brentona Tarranta w Nowej Zelandii. Jak twierdzi ABW, zatrzymane osoby miały przygotowywać atak z wykorzystaniem broni i materiałów wybuchowych przeciwko osobom wyznania islamskiego mieszkającym w Polsce.
Setki milionów euro wynoszą straty w Wenecji, zalanej przez rekordową wysoką wodę przypływu - taki wstępny bilans przedstawił burmistrz Luigi Brugnaro. Woda wtargnęła na 80 proc. obszaru miasta. Burmistrz podając skalę zniszczeń oznajmił: "Tu nie umiera Wenecja, tu umiera kraj".
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wenecja w 80 procentach pod wodą. "Apokaliptyczne zniszczenia".
Jeśli rząd nie udzieli Warszawie wsparcia w zakresie inwestycji, będziemy musieli zamrozić m.in. budowę obwodnicy śródmiejskiej Warszawy i budowę Sinfonia Varsovia - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Prezydent stolicy zaapelował też do premiera o pomoc finansową w realizacji kluczowych inwestycji w mieście. Apel ten ma związek ze zmniejszonymi dochodami miasta. Prezydent Trzaskowski zaznaczył, że w związku ze zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez rząd i reformą edukacji dochody Warszawy zmniejszą się o 810 mln zł.
Ścieki znowu mogą płynąć pod dnem Wisły do oczyszczalni "Czajka". Zakończyła się naprawa uszkodzonych kolektorów w tunelu pod rzeką. Przez awarie dwóch rurociągów pod koniec sierpnia ścieki płynęły najpierw do Wisły, a potem po moście pontonowym zbudowanym przez rząd.
Tragiczny wypadek samochodowy na Słowacji, w pobliżu Nitry. Jak informują strażacy, co najmniej 12 osób nie przeżyło zderzenia autobusu z ciężarówką. 20 osób jest rannych.
Do wypadku doszło we wsi Nitrianske Hrnčiarovce, 90 kilometrów od Bratysławy. Ciężarówka wioząca żwir z nieznanych powodów zjechała na przeciwległy pas. Kierowca autobusu starał się uniknąć kolizji, ale ciężarówka wjechała w bok pojazdu.
Co najmniej 12 osób zginęło, a 20 jest rannych. Cztery ofiary śmiertelne to dzieci. Na miejscu działają strażacy, wysłano także helikoptery ratunkowe.
Nie będziemy w Senacie totalną opozycją, chcemy rozmawiać - zapewniał w Porannej rozmowie w RMF FM Stanisław Karczewski. Rozmawialiśmy, nikogo nie przeciągaliśmy na siłę - deklarował kandydat PiS na marszałka Senatu, który wczoraj przegrał w głosowaniu z Tomaszem Grodzkim, kandydatem opozycji. Trudność polega na tym, że przewaga opozycji jest bardzo niewielka, krucha. Jeden głos zdecydował wczoraj o zwycięstwie pana Tomasza Grodzkiego. Ten jeden głos może w następnych wyborach zagłosować zupełnie inaczej - prognozował gość Roberta Mazurka. Pan prof. Grodzki jest chirurgiem, lekarzem, znamy się od 4 lat, wszystkie relacje, jakie były do tej pory, były koleżeńskie - podkreślił Karczewski.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
W środę w głosowaniu wybrane zostały składy osobowe sejmowych komisji. W IX kadencji Sejmu pracować będzie 29 komisji stałych. Inauguracyjne posiedzenia większości komisji, na których mają zostać wybrane ich prezydia, odbędą się w czwartek.
Mecz reprezentacji Polski i Izraela w eliminacjach Euro 2020 rozegrany zostanie zgodnie z planem w sobotę w Jerozolimie - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Decyzję taką podjęto mimo trwającego od wtorku rakietowego ostrzału terytorium Izraela ze Strefy Gazy.
"Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela" - czytamy w oświadczeniu Związku.
PZPN zaznaczył równocześnie, że "zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael - Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców".
PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT! >>>>