„Kiedy wchodzimy z wizytą do jednej z sal na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka i widzę smutną 7-letnią dziewczynkę leżąca na łóżku, a już po chwili gramy wspólnie koncert na ramie od łózka, kubku i widelcu i ukulele wtedy wiem, że bycie Czerwonym Noskiem to najwspanialsza praca na świecie” – mówi Monika Dąbrowska-Jarosz, artystka-klown w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Członkowie Fundacji regularnie odwiedzają pacjentów w szpitalach, aby bezpośrednio przy ich łóżkach prowadzić terapię humorem. Teraz poszukują nowych artystów do prowadzenia terapii w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.
Kiedy wchodzimy z wizytą do jednej z sal na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka i widzę smutną 7-letnią dziewczynkę leżąca na łóżku, a już po chwili gramy wspólnie koncert na ramie od łózka, kubku i widelcu i ukulele wtedy wiem, że bycie Czerwonym Noskiem to najwspanialsza praca na świecie - mówi Monika Dąbrowska-Jarosz, artystka-klown w Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Fantastyczne w tej pracy jest również to, że bycia klownem uczymy się od najlepszych. Warsztaty w Międzynarodowej Szkole Humoru w Wiedniu, dokąd jeździmy się szkolić, prowadzą profesjonalni nauczyciele klowningu z całego świata - dodaje.
Dzięki programowi "Pogotowie Uśmiechu" artyści klowni towarzyszą dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego napięcia i stresu np.: przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Program "Obudzić Uśmiechem" to specjalnie przygotowane działania klownowe dla dzieci przebywających w śpiączce. "Humor w Medycynie" to ogólnopolski program skierowany do personelu medycznego.
Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce już niemal od 10 lat. Nadszedł czas żeby powiększyć zespół artystyczny. - mówi Dyrektorka Artystyczna Czerwonych Nosków, Anna Wojtkowiak-Williams. Na casting zapraszamy artystów różnych dziedzin: aktorów, muzyków, tancerzy, improwizatorów, performerów. Castingi rekrutacyjne będą miały charakter warsztatów klowningu - podkreśla.
Kandydaci często mówią nam, że już sam casting jest dla nich przygodą i odkryciem innego sposobu pracy scenicznej.dodaje.
Osoby wyłonione w castingu wezmą udział w specjalnym programie szkoleniowym, który będzie obejmował m.in. warsztaty oraz wizyty z udziałem coacha i profesjonalnych klownów na oddziałach szpitalnych, a następnie podejmą płatne działania w szpitalu.
- pierwszy etap do zespołu w Krakowie i Katowicach: 8.11
- pierwszy etap do zespołu w Warszawie: 10.11
Drugi etap dla wszystkich miast odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-21.11
Na drugi etap castingu zostaną zaproszone wybrane osoby. Będą to warsztaty klowningu, które poprowadzi Dyrektor Artystyczny grupy Red Noses International.
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT ZNAJDZIECIE TUTAJ>>>
Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce od 2012 roku, powstała z inicjatywy międzynarodowej organizacji charytatywnej Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu. Wszystkie programy Fundacji łączy wspólne hasło: "Śmiech jest najlepszym lekarstwem". Realizowany od 9 lat program "Klown w Szpitalu" zapewnia regularną terapię śmiechem dzieciom w szpitalach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi oraz w Katowicach.