W weekendowych wydaniach dzienników zwraca uwagę przede wszystkim informacja dotycząca portfeli wszystkich Polaków. "Gazeta Polska Codziennie" donosi, że Ministerstwo Finansów chce obniżyć opłaty za korzystanie z kart płatniczych. Jakie są powody tej decyzji? Informacje na ten temat znajdziecie w naszym przeglądzie prasy.

REKLAMA

Lewandowski przed meczem z Ukrainą: Mam nadzieję, że będą mieli słabszy dzień

W weekendowym wydaniu "Faktu" znajdziemy wywiad z gwiazdorem piłkarskiej reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim. Filar naszej kadry mówi o swoich przewidywaniach przed eliminacyjnym meczem mistrzostw świata z Ukrainą. "Ukraina potrafi grać z mocnymi drużynami, ale zdarzają jej się także wpadki . Mam nadzieję, że przytrafi im się słabszy dzień, gdy będą grali z nami, a my będziemy potrafili to wykorzystać" - podkreśla."Remis nikogo nie urządza. Ewentualna porażka oznacza pogrzebanie szans na awans, bo pogubili już sporo punktów" - dodaje. Na koniec typuje wynik spotkania - według niego zakończy się ono przy stanie 2:1 dla podopiecznych Waldemara Fornalika.

Resort Rostowskiego chce obniżyć opłaty za zakupy kartą

"Opłaty w Polsce za korzystanie z kart płatniczych są najwyższe w Europie. NBP i Ministerstwo Finansów chcą te opłaty obniżyć, ale nie po to, aby ulżyć konsumentom" - informuje na pierwszej stronie "Gazeta Polska Codziennie". Według dziennika, resort Jacka Rostowskiego chce dzięki takiej operacji pomóc przede wszystkim sobie. Zamierza "zwiększyć obrót bezgotówkowy i uzyskać większą kontrolę nad obiegiem pieniądza" - tłumaczy "GPC".

"Kobiety mają być grzeczne i nie upominać się o swoje"

Sobotnia "Gazeta Wyborcza" przynosi kontynuację cyklu artykułów związanych z traktowaniem kobiet w Polsce. Pisze o tym, że są one pomijane w debacie publicznej i nakłaniane do bierności wobec swoich przełożonych. "To, że zarabiają mniej, wynika m.in. z procesu socjalizacji dziewczynek. Oczekuje się, że będą grzeczne, a nie, że będą upominały się o swoje" - mówi cytowana przez "GW" Aleksandra Niżyńska, analityczka Obserwatorium Równości Płci w Instytucie Spraw Publicznych. "Brak debaty o równości w Polsce jest efektem tabloidyzacji mediów. Płeć jest sensacją. Media interesują się kobietami jako obiektami" - dodaje doktor Agnieszka Graff, pisarka i publicystka.