Po raz 18. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rozpoczęła rok akademicki. To jedna z największych w Polsce uczelni niepublicznych i pierwsza spośród nich, która zaczęła kształcić lekarzy.
Naukę na krakowskiej uczelni rozpocznie o blisko 20 proc. więcej studentów niż w ubiegłym roku. Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego oferuje 22 kierunki studiów - w tym cieszące się coraz większym zainteresowaniem studia anglojęzyczne.
Akademia jest prekursorem jeśli chodzi o kształcenie lekarzy w uczelniach niepublicznych w Polsce. "Wydział Lekarski i Nauk Medycznych dynamicznie się rozwija, wielu młodych pracowników nauki i klinicystów chce z nami związać swoją zawodową przyszłość. Przygotowaliśmy nowoczesne zaplecze do nauczania medycyny. (...) Jeszcze w październiku wspólnie ze Szpitalem św. Rafała uroczyście otwieramy 5 oddziałów klinicznych, które obok wybranych specjalistycznych oddziałów krakowskich szpitali będą zapleczem do nauczania umiejętności klinicznych. W planach mamy budowę własnego szpitala klinicznego" - informują władze uczelni.
Mamy świetnie wyposażone pracownie, mamy jako jedni z nielicznych stół anatomiczny 3D - sprzęt, który ukazuje całą anatomię człowieka, bez konieczności widzenia go w naturze - mówi rektor uczelni Jerzy Malec. Zobaczcie całą rozmowę:
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
"Frycz" cieszy się sporym zainteresowaniem wśród obcokrajowców: stanowią oni 1/4 z blisko 9 tysięcy studentów tej szkoły wyższej.
Jak informują władze akademii, w tym roku na kampusie obok studentów z Ukrainy i krajów byłego Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Włoch, Grecji pojawią się młodzi ludzie z Irlandii, Norwegii, Korei, Wietnamu, Brazylii, Meksyku, Indii, Bangladeszu, a nawet z Nepalu.