W pierwszym dniu 2023 roku temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na wschodzie do 17 stopni na zachodzie kraju. Podobna pogoda z rekordowo wysoką temperaturą utrzyma się także w poniedziałek.
Jak informuje IMGW to była rekordowo ciepła noc. O północy w Słubicach wciąż było 16,5 stopnia Celsjusza.
To bya nie tylko wystrzaowa #noc ale i rekordowo ciepa:rednia dobowa temp. za ostatni dob wyniosa 14C i jest to anomalia o 14taka rednia termiczna ma prawo by w maju lub we wrzeniuo godz. 00:00 w Subicach wci byo 16,5CRekordy zostay pobite#IMGW pic.twitter.com/D7YrQZjXCI
IMGWmeteoJanuary 1, 2023
O godz. 4 rano w Nowy Rok temperatura powietrza w Słubicach i Legnicy wynosiła 16,9 stopni Celsjusza. Najzimniej było w Krakowie, gdzie o tej godzinie termometry pokazały 3,6 stopni.
Dziś do Polski nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.
"W pierwszej połowie pierwszego dnia 2023 roku będzie jeszcze wietrznie, choć siła wiatru będzie stopniowo słabła. Na obszarach nizin wiejący z kierunków południowych wiatr początkowo będzie osiągał w porywach do 60 km/h, do 65 km/h w rejonach podgórskich i do 80 km/h na Wybrzeżu" - mówi Michał Folwarski, synoptyk z IMGW. "Nad północną częścią kraju, gdzie będzie jeszcze sporo chmur, może spaść deszcz. Na pozostałym obszarze Polski będzie pogodnie, z dużą ilością przejaśnień i bez opadów" - dodaje.
Nadal będzie ciepło. Temperatura wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na wschodzie do 17 stopni na zachodzie.
W nocy nad północną częścią kraju więcej chmur i możliwe są opady deszczu. Na pozostałym obszarze bez opadów i z przejaśnieniami. Wiatr jeszcze będzie porywisty, ale już wyraźnie słabszy w porównaniu do dnia, nadal wiejący z kierunków południowych. Na południu kraju, gdzie wiatr lokalnie może być słaby, prognozowane są mgły. Temperatura minimalna od minus 1 stopnia lokalnie w rejonach podgórskich , 5-7 w rejonach nizinnych, do 10 na zachodzie kraju.