PKN Orlen zakończył pierwszy etap budowy szpitala tymczasowego w Płocku (Mazowieckie). Na przyjęcie pacjentów z koronawirusem gotowych jest 100 łóżek. Do końca listopada powstanie kolejnych 100 miejsc.
Placówka ruszy 1 grudnia. Dotrzymujemy słowa. Dwanaście dni temu jeszcze tu nic nie było. W ciągu dwunastu dni powstał modułowy szpital. To jest najszybciej budowany szpital modułowy w Polsce - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Prezes PKN Orlen dodał, że trwa rekrutacja pracowników do płockiego szpitala tymczasowego. Zgłosiło się do procesu rekrutacji około 500 osób. Czyli już jest zrekrutowany cały personel obsługujący tak naprawdę szpital, personel ratowniczy, ale również cały czas trwa rekrutacja personelu medycznego. Większa część tego personelu już jest. Pozyskujemy też pozostały personel medyczny - zaznaczył prezes PKN Orlen.
Relacja live z briefingu dotyczcego realizacji szpitala tymczasowego w Pocku https://t.co/pEo8shdjqT
PKN_ORLEN19 listopada 2020
W Płocku znajduje się siedziba i główny zakład produkcyjny PKN Orlen. Wybudowanie szpitala tymczasowego w Płocku spóła zapowiedziała pod koniec października. Przekazała wtedy, że podobny obiekt powstanie także w Ostrołęce, przy czym w tym przypadku w przedsięwzięcie zaangażowana będzie bezpośrednio Energa, podmiot Grupy Orlen.
Wkrótce po ogłoszeniu budowy szpitala tymczasowego w Płocku PKN Orlen informował, że powstanie on na terenie jego Centrum Badawczo-Rozwojowego i posiadał będzie docelowo 200 łóżek. W ramach przygotowań do utworzenia placówki 5 listopada spółka rozpoczęła rekrutację pracowników, w tym lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego. Kilka dni później na teren budowy dostarczono pierwsze ze 194 kontenerów, które zamówiono dla powstającego tymczasowego szpitala.
10 listopada PKN Orlen podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym (WSzZ) w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego w tamtejszej tymczasowej placówce. Zgodnie z tą umową, WSzZ został pracodawcą dla tamtejszej kadry.