Dopiero jutro pojawi się kolejna szansa na zakończenie strajku pocztowców. Do stołu rokowań zasiądzie kierownictwo Poczty Polskiej i komitet strajkowy. Inne firmy wykorzystują zamieszanie związane z tym protestem i rozwijają konkurencyjną działalność.
Jedna z warszawskich placówek Poczty zmieniła szyld na InPost. To często odwiedzane przez warszawiaków miejsce w jednym z supermarketów. Jeśli chodzi o obsługę, to jedna i druga była dobra. Im jest większa konkurencja, tym jest lepiej dla klientów - mówią reporterowi RMF FM korzystający z usług nowej firmy:
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla audio
Poniedziałek jest siódmym dniem strajku w Poczcie Polskiej. W proteście uczestniczy około 130 urzędów. Związkowcy twierdzą, że bierze w nim udział ok. 11 tys. osób. Uczestnictwo w strajku zawiesił związek zawodowy straży pocztowej.
Zapowiedziano już rozmowy w sprawie podziału wynegocjowanych w maju podwyżek. Dyrekcja Poczty Polskiej zaprosiła na to spotkanie wszystkie związki działające w przedsiębiorstwie - także te, które do porozumienia nie przystąpiły. Przedstawiciele pocztowej "Solidarności" wezmą udział w rozmowach - zadeklarował na konferencji przewodniczący związku Bogumił Nowicki.