Jedną z najważniejszych informacji poniedziałku był kolejny etap rozmów pomiędzy rządem i nauczycielskimi związkami zawodowymi. Głośno było również o ataku na byłego prezydenta Siedlec. Co jeszcze się wydarzyło? Oto podsumowanie najważniejszych informacji dnia.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
"Poważne sprawy wymagają czasu. O długą przerwę poprosiła strona rządowa, dlatego, że zaczęły się pojawiać nowe propozycje i pani premier poprosiła o czas. W ministerstwie pracownicy będą robić obliczenia" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Dorota Gardias, szefowa Rady Dialogu Społecznego. "Na stole dzisiaj ze strony rządu leżało za mało pieniędzy, natomiast na tyle dużo, że te rozmowy nie zakończyły się fiaskiem, jest o czym rozmawiać" - mówi gość Marcina Zaborskiego.
>>>PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ<<<
Po tygodniowej przerwie przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych rozpoczęli dziś negocjacje ze stroną rządową. "Na stole pojawiło się pięć propozycji" - zdradziła Beata Szydło wychodząc z rozmów na przerwę. Związki oświatowe odrzuciły jednak propozycje rządowe. Kilka minut po 14:00 Szydło poinformowała, że rozmowy będą jutro kontynuowane. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia, 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli, który - według zapowiedzi - ma trwać również w czasie egzaminów gimnazjalistów i ośmioklasistów.
Atak na byłego prezydenta Siedlec. Napastnik zaczaił się pod domem Wojciech Kudelskiego i ugodził go nożem. Samorządowiec w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.
Po godz. 13 policjanci zatrzymali 38-letniego Dejana S. Mężczyzna zostanie przesłuchany we wtorek.
W najbliższych dniach zapadnie decyzja, czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji rządu dojdzie - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Dworczyk. Jeżeli by do niej dochodziło, to według mojej wiedzy ci ministrowie konstytucyjni, którzy kandydują do Parlamentu Europejskiego, odejdą z rządu. Mówię o jednej koncepcji, która jest omawiana. Drugą możliwością jest to, że ministrowie odejdą dopiero po wyborach do europarlamentu. To zależy od decyzji premiera i kierownictwa PiS - podkreślał gość Roberta Mazurka. Nie wiem, kto by zastąpił poszczególnych ministrów, bez wątpienia mamy też dobrych kandydatów, którzy mogą zastąpić potencjalnie odchodzących ministrów - zapewnił szef kancelarii premiera.
Twoja przeglądarka nie obsługuje standardu HTML5 dla video
Całą rozmowę Roberta Mazurka z Michałem Dworczykiem znajdziesz >>>TUTAJ<<<
Atak nożownika w Kętach koło Andrychowa w Małopolsce. 53-latek zadał kilka ciosów nożem swojej żonie. Według nieoficjalnych informacji stan kobiety jest ciężki.
Ricardo Sa Pinto nie jest już trenerem Legii Warszawa. Portugalski szkoleniowiec nie poprowadzi Legionistów w środowym meczu z Jagiellonią. Według nieoficjalnych informacji - w tym spotkaniu zastąpi go Aleksandar Vuković.
Nipsey Hissle - nominowany do nagrody Grammy raper, został postrzelony przed swoim sklepem odzieżowym z Los Angeles. Zmarł w niedzielę w szpitalu.
Oprócz rapera, jeszcze dwie osoby zostały ranne w strzelaninie.
Ogromna inwestycja NATO w infrastrukturę wojskową w Polsce. Sekretarz generalny Sojuszu - Jens Stoltenberg - zapowiedział na konferencji prasowej w Brukseli, że NATO przeznaczy 260 milionów euro na zbudowanie w Powidzu magazynu sprzętu wojskowego.
Rzecznik kurii biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Wojciech Parfianowicz skomentował skomentował kontrowersyjne fotografie umieszczone na facebookowym profilu przez koszalińską fundację "SMS z Nieba". Widać na nich palenie książek - m.in. popularnych wśród młodych ludzi pozycji takich jak powieści o przygodach Harry'ego Pottera autorstwa J.K. Rowling i saga "Zmierzch" Stephenie Meyer. "Spalenie książek uważam za niewłaściwe" - ocenił ks. Parfianowicz. Podkreślił jednocześnie, że inną sprawą "jest faktyczne istnienie konkretnych zagrożeń duchowych związanych z okultyzmem czy z magią".