Cztery osoby podejrzewane w sprawie korupcji w prokuraturze zatrzymali agenci CBA. Zatrzymani to dwoje adwokatów oraz były senator i jego syn. Zarzuty, które mają usłyszeć, dotyczą powoływania się na wpływy w prokuraturze, a także wręczenia łapówki prokuratorowi. Ponadto w środę padł nowy rekord wysokości temperatury w czerwcu. Jak podało IMGW, w Radzyniu w województwie lubuskim zanotowano 38,2 stopnia Celsjusza. Przygotowaliśmy dla was specjalne podsumowanie najważniejszych wydarzeń środy.
Cztery osoby podejrzewane w sprawie korupcji w prokuraturze - zatrzymali agenci CBA. Sprawę prowadziły delegatury z Wrocławia i Szczecina. Zatrzymani to dwoje adwokatów, poza tym były senator i jego syn. Zarzuty, które mają usłyszeć dotyczą powoływania się na wpływy w prokuraturze, a także wręczenia łapówki prokuratorowi.
Rajdowy mistrz Polski sprzed 2 lat Filip N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z gigantycznymi wyłudzeniami podatku VAT - dowiedział się reporter RMF FM. Według łódzkiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej, rajdowiec był członkiem zorganizowanej grupy, która spowodowała stratę Skarbu Państwa w wysokości 65 milionów złotych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.
Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej M. może wyjść na wolność. Sąd zgodził się, by ten opuścił areszt pod warunkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych - pisze Onet.
Padł nowy rekord wysokości temperatury w czerwcu! Jak poinformował serwis meteoprognoza.pl, w Radzyniu w województwie lubuskim zanotowano 38,2 stopnia Celsjusza! Informację potwierdził Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Obawiamy się, że za sprawą nowelizacji ustawy o Polskiej Akademii Nauk, wolność badań naukowych w instytutach PAN zostanie zagrożona. Równocześnie zwracamy uwagę, że projekt, który w praktyce wyłącza PAN spod jakiegokolwiek nadzoru ministerialnego, rządowego i parlamentarnego, może sprawić, że Akademia przekształci się w udzielne księstwo - mówią RMF FM prof. Małgorzata Witko, dyrektor Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN, członek korespondent PAN oraz dr Grzegorz Marzec, zastępca dyrektora Instytutu Badań Literackich PAN. Inicjatorzy listu otwartego do posłów i senatorów tłumaczą w rozmowie z Grzegorzem Jasińskim, dlaczego projekt jest szkodliwy i nie powinien zostać przyjęty.
Dopiero po wakacjach prokuratura dostanie opinię biegłych psychiatrów, którzy obserwowali Stefana W. - zabójcę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - dowiedział się reporter RMF FM. Choć prowadzona w Krakowie obserwacja zakończyła się na przełomie maja i czerwca to na poznanie jej wyników będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.
"Pochyliłem głowę przed Ingą Zasowską z wielkim, wielkim szacunkiem i bardzo jej podziękowałem" - mówił gość Rozmowy w samo południe w RMF FM Marek Kossakowski. Lider partii Zieloni podkreślał, że "oburzył go hejt" wobec 13-latki, która w ubiegły piątek rozpoczęła przed Sejmem wakacyjny strajk klimatyczny. "Jest to absolutnie obrzydliwe i wyrażam wielką solidarność z Ingą i jej mamą, która stała się przedmiotem hejtu. To jest straszliwe - wyrzucanie 13-latce, że nie potrafi bon motami rzucać w sytuacjach publicznych, albo że ma warkoczyki?" - mówił. Jak ocenił, młodzieżowe protesty ws. klimatu są "super". "To jest cudowne i bardzo dziękuję, że (młodzi ludzie - red.) wywierają nacisk na polityków" - dodał.
ZUS dla przedsiębiorców ma w przyszłym roku wzrosnąć o 10 procent. Do nawet 1500 złotych. Tyle pieniędzy przedsiębiorcy i samozatrudnieni będą musieli co miesiąc odprowadzać w ramach składek.
Tomasz Skory został laureatem nagrody przyznawanej dziennikarzom przez Adwokaturę Polską - Złota Waga. Dziennikarz RMF FM został doceniony za "za przybliżanie społeczeństwu tematów istoty niezależnego wymiaru sprawiedliwości". Gratulujemy!