Kupić czy wynająć? Dom czy mieszkanie? Czy to dobry czas na decyzję? W RMF FM w poniedziałek pomożemy poszukać odpowiedzi na te pytania. W ramach akcji "Mieszkaniówka bez tajemnic w RMF FM" na Wasze pytania telefoniczne będzie odpowiadał nasz ekspert - Marek Urban, prezes Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami. W Faktach RMF FM, Radiu RMF24 i na naszej stronie internetowej w poniedziałek znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą Wam w podjęciu decyzji o własnym M.

REKLAMA

W poniedziałek, 12 sierpnia, w ramach akcji "Mieszkaniówka bez tajemnic w RMF FM" znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego, jak zamieszkać we własnym M. Na naszej stronie opublikujemy zestawienie opinii ekspertów w sprawie tego, jak mogą zmieniać się ceny nieruchomości w Polsce, przypomnimy, z jakich programów wsparcia mieszkalnictwa można obecnie w naszym kraju skorzystać oraz przedstawimy najważniejsze dane dotyczące domów do 70 metrów kwadratowych.

Tego dnia, w godzinach 10:00-13:00 będzie można pod numerem telefonu 12 2 000 010 porozmawiać z naszym ekspertem - Markiem Urbanem, prezesem Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami (KIGN).

Szef KIGN będzie odpowiadał na Wasze pytania dotyczące zakupu nieruchomości, dostępnych programów wsparcia w zakresie mieszkalnictwa, a także tematyki domów do 70 metrów kwadratowych.

W poniedziałkowych Faktach RMF FM, w internetowym Radiu RMF24, a także na stronie RMF24.pl 12 sierpnia znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące własnego M.

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Technologii, według danych z lat 2013-2023 poprawia się sytuacja mieszkaniowa w Polsce.

W ciągu minionych 10 lat zwiększyła się liczba mieszkań w przeliczeniu na 1000 mieszkańców - z około 360 na ok. 412. Zmniejszyła się z kolei przeciętna liczba osób w mieszkaniu - z 2,78 na 2,42.

Znacząco zmniejszył się również współczynnik przeludnienia mieszkań. W 2013 roku wynosił on 44,8 proc., a w 2023 - 33,9 proc.

Z danych Eurostatu, zawartych w infografice opublikowanej na stronie internetowej Komisji Europejskiej, wynika, że gorsza sytuacja w UE - pod względem przeludnienia - jest w Bułgarii, Litwie i Rumunii.