To już 35. urodziny RMF FM. Dokładnie 15 stycznia 1990 roku, o godzinie 12:00, nasze radio rozbrzmiało w eterze po raz pierwszy. Przez wszystkie te lata byliście z nami Wy, Słuchacze RMF FM. Chcemy Wam podziękować, dlatego przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Świętujcie razem z nami!

REKLAMA

15 stycznia to data zapisana w DNA każdego z nas, dziennikarzy RMF FM. Tego dnia w 1990 roku po raz pierwszy rozbrzmiało w eterze nasze radio. To była godzina 12:00, kiedy piosenką zespołu Toto "Africa", zaczęła się historia RMF FM.

Ale RMF FM to przede wszystkim Wy, Słuchacze. Dziękujemy Wam, że jesteście z nami już od 35 lat.

Świętujcie urodziny radia razem z nami. Przygotowaliśmy dla Was moc niespodzianek.

Dzień Cudów w RMF FM

Z okazji naszych urodzin organizujemy Dzień Cudów w RMF FM!

W środę 15 stycznia w Polskę wyjadą trzy żółto-niebieskie konwoje z prezentami dla Was, słuchaczy.

Nasze ekipy ruszą na ulice, by rozdać tony sprzętu AGD, zatankować Wasze samochody, czy zrobić wspólne zakupy.

Słuchajcie RMF FM i wypatrujcie nas w: Słupsku, Lęborku, Gdańsku, Wąbrzeźnie, Warszawie, Otwocku, Garwolinie, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Częstochowie, Katowicach, Jaworznie, Dębicy, Ropczycach i Rzeszowie.

REGULAMIN KONKURSU "DZIEŃ CUDÓW RMF FM" >>>

REGULAMIN KONKURSU URODZINOWEGO "35 L NA 35-LECIE RADIA RMF FM" >>>

I już teraz zapraszamy Was na wielki finał na Rynku Głównym w Krakowie. Razem z Wami zaśpiewamy: "Chodź, pomaluj mój świat". Pomoże nam w tym Margaret. Wspólnie też zdmuchniemy świeczki na naszym torcie urodzinowym.

To nie koniec niespodzianek! Darek Maciborek i Marcin Jędrych zabiorą Was w podróż w czasie, odtwarzając z adaptera kawałki, które na zawsze wpisały się w historię RMF FM. Odkryją najskrytsze sekrety gwiazd i prowadzących, o których jeszcze nikt nie opowiadał!

Tego dnia wszystko to będziemy relacjonować na antenie RMF FM, w Faktach RMF M, na RMF24.pl i w naszych social mediach: na Facebooku i Instagramie.

RMF FM to najbardziej znana i najpopularniejsza rozgłośnia w Polsce. Radio Muzyka Fakty to przede wszystkim ludzie. Ludzie pozytywnie zakręceni wokół radia. Ekipa RMF FM. Poznajmy się!

Urodzinowe sejfy w RMF FM

W styczniu z okazji 35. urodzin RMF FM gramy naprawdę o wysoką stawkę.

Rozdajemy Wam dwa samochody. W grze każdego dnia są też olbrzymie pieniądze - milion złotych!

Urodzinowe sejfy w RMF FM. Wejdź do gry!

Urodzinowy zestaw gadżetów RMF FM

Świętujcie 35. urodziny RMF FM razem z nami.

Przygotowaliśmy dla Was zabawę, w której do zdobycia jest wyjątkowa paczka żółto-niebieskich gadżetów!

Aby zdobyć zestaw gadżetów z logo RMF FM, składający się z kubka termicznego, szkolnego worka na buty, latarki, podgrzewacza do rąk i parasolki, trzeba napisać, za co cenicie Fakty RMF FM.

Fakty RMF FM przez całą dobę

RMF FM to nie tylko Wasza ulubiona muzyka. To także niezmiennie szybkie i wiarygodne źródło informacji.

Fakty RMF FM - w tym Sportowe, Kulturalne, Ekonomiczne - nadajemy przez całą dobę o każdej pełnej godzinie. A od poniedziałku do piątku pomiędzy godz. 5:00 a 9:00 oraz 15:00 a 19:00 Fakty emitowane są co pół godziny.

W paśmie porannym po godzinie 8:00 emitowana jest Poranna rozmowa w RMF FM. Od stycznia 2025 roku jej gospodarzem jest Tomasz Terlikowski. Po godzinie 18:00 Popołudniowa rozmowa w RMF FM - jej gospodarzami są Piotr Salak, Grzegorz Sroczyński, Tomasz Terlikowski i Marek Tejchman. W sobotę o godzinie 8:30 na antenie RMF FM znajdziecie kolejną dłuższą rozmowę. Do studia RMF FM gości zaprasza Krzysztof Ziemiec.

Na stronie RMF24.pl znajdziecie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje z kraju i ze świata.

W marcu 2021 roku wystartowała internetowa stacja informacyjna Radio RMF24, która niezmiennie oferuje swoim słuchaczom - jeszcze więcej informacji! Doświadczeni dziennikarze i publicyści prezentują najświeższe newsy z kraju i ze świata. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów i korespondentów, bezkompromisowe rozmowy z politykami, komentarze i opinie ekspertów. To radio dla tych, którzy chcą być na bieżąco.

Stacji można słuchać na stronie www.rmf24.pl/radio, platformie www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnych RMF ON i RMF24.

Nie tylko RMF FM

Warto dodać, że zdobywane przez lata doświadczenie zaowocowało powstaniem wielu innych projektów spod znaku RMF. U progu nowego tysiąclecia nadawanie rozpoczęła stacja RMF Classic (początkowo jako Opera FM), a w 2004 roku wystartowały pierwsze rozgłośnie RMF MAXXX. W 2007 roku w sieci pojawił się serwis muzyczny RMFon.pl (na początku jako miastomuzyki.pl).

W wrześniu 2019 roku RMF FM zaczęło udostępniać podcasty - zarówno na głównej stronie internetowej, jak i w osobnej części serwisu RMFon.pl i aplikacji mobilnej RMF ON.

35 lat temu... Tak to się zaczęło

Jakie były początki radia RMF FM? 15 stycznia 1990 roku na falach krakowskiego eteru pojawiło się Radio Małopolska FUN. Początki stacji sięgają jednak 1989 roku, gdy po upadku komunizmu możliwe stało się uruchomienie wolnych mediów.

4 czerwca odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne w powojennej Polsce, a pięć dni później grupa osób związanych z ruchem "Solidarność" w Krakowie zawiązała Krakowską Fundację Komunikacji Społecznej - pierwszą niezależną organizację medialną w Polsce.

Prezesem wspomnianej Fundacji został Stanisław Tyczyński, który w latach 80. był działaczem struktur podziemnych "Solidarności" i współtwórcą podziemnego "Radia Solidarność". Wśród założycieli Fundacji byli także: Aleksandra Zieleniewska (była dziennikarka podziemnego "Radia Solidarność"), Marek Jodłowski (współtwórca podziemnego "Radia Solidarność"), Edward Nowak (działacz "Solidarności", poseł na Sejm X kadencji), Krzysztof Bachmiński (prawnik, działacz Komisji Praworządności przy Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność", późniejszy prezydent miasta Krakowa), Stanisław Handzlik (jeden z liderów podziemnej "Solidarności" w Hucie im. Lenina, później poseł Sejmu I kadencji i wieloletni radny miasta Krakowa) oraz Krzysztof Kozłowski (wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego", minister spraw wewnętrznych w pierwszym niekomunistycznym rządzie RP, senator) i Marek Pacuła (dziennikarz, scenarzysta, reżyser i satyryk).

Nadajnik retransmitujący 24-godzinny program tej stacji włączono 15 stycznia 1990 roku w samo południe w centrum nadawczym Chorągwica koło Krakowa. Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie była piosenka zespołu Toto - "Africa".

Na początku stacja mieściła się w... dwóch mieszkaniach. Główne spotkania odbywały się przy słynnym "piecu" w mieszkaniu Aleksandry Zieleniewskiej. Nie ustawano jednak w poszukiwaniach siedziby dla radia. W sierpniu 1990 roku emisję przeniesiono pod Kopiec Kościuszki. W październiku 1990 roku stacja zmieniła nazwę z Radia Małopolska FUN na RMF.

Pierwszą ekipę RMF FM tworzyli: Grażyna Bekier, Tomasz Berezowski, Elżbieta Gołąb, Michał Kubik, Krzysztof Mazurkiewicz, Piotr Metz, Edward Miszczak, Wojciech Padjas, Tomasz Słoń, Stanisław Smółka, Tadeusz Sołtys, Ewa Stykowska, Konsolata Suder, Urszula Śliwińska, Krzysztof Śliwiński, Marcin Wrona oraz Aleksandra Zieleniewska.

Od roku 2006 właścicielem RMF FM jest koncern Bauer Media.