Polskie piłkarki pokonały Francję i zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. W meczu o trzecie miejsce rozegranym w szwedzkim Lundzie pokonały swoje przeciwniczki dopiero w rzutach karnych (4-2). Zwycięstwo dało im awans na październikowe mistrzostwa świata.

W regulaminowym czasie gry było 2:2. Polki wyszły na prowadzenie w 10. minucie po strzale Oliwii Związek. Francuzki nie czekały z odpowiedzią i już minutę później bramkę wyrównującą zdobyła Justine Rouquet. Ta sama zawodniczka wpisała się na listę strzelczyń po raz drugi w 40. minucie.

Tym razem to Biało-Czerwone musiały gonić wynik, co udało im się w 80. minucie po pięknym strzale z blisko 30 metrów Oliwii Łapińskiej.

W rzutach karnych trafiły Łapińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska, pomyliła się Kinga Wyrwas, a zwycięstwo przypieczętowała Magda Piekarska.

Gratulacje zawodniczkom złożył m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Nasze zawodniczki nie kryły radości i wzruszenia po wygranej z Francuzkami.

Dla Polek z tej kategorii wiekowej będzie to pierwszy występ na mistrzostwach świata. Awans zapewniły sobie również Hiszpanki i Angielki, które o 17:00 zagrają w meczu finałowym w Malmoe. Mistrzostwa świata odbędą się w październiku na Dominikanie.