Iga Świątek w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:3, 6:4. Całe spotkanie trwało godzinę i 19 minut.

Iga Świątek w zgodnej opinii bukmacherów jest główną faworytką wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka dobrą dyspozycję potwierdziła już w pierwszym spotkaniu.

Rywalką 23-latki była Amerykanka Sofia Kenin.

Początek spotkania był bardzo intensywny. W pierwszych czterech gemach mieliśmy aż trzy przełamania - Świątek wygrała dwa razy przy podaniu Kenin, z kolei Amerykanka raz zdołała zdobyć punkt przy zagrywce Polki. Dzięki temu 23-letnia raszynianka prowadziła już 3:1.

Przy stanie 5:2 Świątek - kiedy podawała Kenin - miała piłkę setową. Amerykanka zdołała się jednak obronić.

W kolejnym gemie Polka nie dała jednak szansy rywalce i wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia była dużo bardziej zacięta. Świątek zdołała przełamać rywalkę dopiero w 7. gemie.

To był decydujący moment tego seta, w którym Polka wygrała 6:4 i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu.

W drugiej rundzie, w czwartek podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zagra z Brytyjką Francescą Jones, która od organizatorów dostała "dziką kartę", lub Chorwatką Petrą Martic.

Wcześniej do drugiej rundy awansował Hubert Hurkacz. Z kolei zaplanowane na wtorek mecze Magdy Linette i Magdaleny Fręch zostały przełożone na środę. Grę polskim tenisistkom uniemożliwił deszcz.