Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Marek Kania są wśród pięciu osób z reprezentacji Polski, które zostały już zwolnione z izolacji - poinformował Polski Komitet Olimpijski. Wieczorem z kwarantanny zwolniona została także Natalia Maliszewska.

Razem z trójką panczenistów wypuszczeni z hotelu izolacyjnego zostali najpierw: członek sztabu Arkadiusz Skoneczny i szef misji medycznej Hubert Krysztofiak. Wieczorem okazało się, że również Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i udała się do wioski olimpijskiej w Pekinie.

"Informujemy, że dzięki działaniom i staraniom kierownictwa Polskiej Misji Olimpijskiej oraz PKOl, Natalia Maliszewska została zwolniona z hotelu izolacyjnego i przebywa już w wiosce olimpijskiej w Pekinie" - przekazał w mediach społecznościowych Polski Komitet Olimpijski.

Dwa negatywne testy z rzędu

Większa części ekipy przyleciała do stolicy Chin przyleciała 27 stycznia. Dzień później pojawiła się informacja o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u Czerwonki, Czyszczoń i Kani, a po kolejnych dwóch dniach dołączyła do nich rywalizująca w short tracku Maliszewska. Po pewnym czasie poszczególni zawodnicy otrzymywali na przemian negatywne i pozytywne wyniki w kolejnych badaniach. Ostatecznie wymagane dwa z rzędu negatywne rezultaty otrzymali Czerwonka, Czyszczoń i Kania.

W przypadku Maliszewskiej kilka godzin wcześniej w piątek krajowy komitet informował, że po kolejnym pozytywnym wyniku nie wystartuje ona w Pekinie w wyścigu na 500 m.

26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok jest wskazywana jako jedna z faworytek olimpijskiej rywalizacji na tym dystansie, w którym rywalizacja zaczyna się w sobotę. Na dystansie 500 m m.in. zdobyła Puchar Świata (2018/19), srebrny medal MŚ (2018) i mistrzostwo Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a łącznie uplasowała się na trzeciej pozycji. W piątek 11 lutego rozpoczną się zmagania na dystansie 1000 m, na którym też dwukrotnie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.