Ziętek urodził się w 1964 roku w Zawierciu w robotniczej rodzinie. Ma średnie wykształcenie techniczne; jest publicystą "Trybuny Robotniczej" i "Kuriera Związkowego".
W 1994 r. brał udział w strajku okupacyjnym w Hucie Katowice. Współorganizator licznych akcji protestacyjnych przeciwko zamykaniu kopalń, w obronie miejsc pracy, a także strajków i okupacji mających na celu wywalczenie podwyżek.
45-letni Bogusław Ziętek mówi, że w wyborach prezydenckich będzie jedynym kandydatem środowisk pracowniczych. Nie kryje poglądów antyliberalnych i antykapitalistycznych. Jest współzałożycielem i przewodniczącym Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80".
Przed rokiem Sierpień 80 zasłynął akcją okupacji biur posłów Platformy Obywatelskiej w całym kraju. Związkowcy przedstawiali wówczas 21 swoich postulatów, nawiązując do Sierpnia 1980 r. Domagali się m.in. europejskiej płacy minimalnej, natychmiastowego programu ratowania przemysłu stoczniowego, wzrostu wynagrodzeń w służbie zdrowia, podwyżki płac dla nauczycieli oraz bezpłatnego internetu dla wszystkich.
W roku 2005 został przewodniczącym Polskiej Partii Pracy. Rok temu ogłosił zawieszenie wykonywania funkcji, jednak po kilku miesiącach ponownie został wybrany na przewodniczącego ugrupowania. Uczestniczył w kilku inicjatywach polskiej lewicy pozaparlamentarnej.
Trzykrotnie startował w wyborach do Sejmu, dwa razy starał się o mandat europosła. Uzyskiwał od kilkuset do kilku tysięcy głosów.