Iga Świątek w drodze po kolejne turniejowe zwycięstwo! Polska liderka światowego rankingu w półfinale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:3. W sobotę Świątek zagra o końcowy triumf w imprezie, którą wygrywała już dwukrotnie.

Spotkanie Igi Świątek i Coco Gauff trwało godzinę i 48 minut. Było to dziesiąte zwycięstwo Świątek w jej jedenastej potyczce z Gauff.

Finałową rywalką Świątek będzie zwyciężczyni drugiego półfinałowego starcia między Amerykanką Danielle Collins i Białorusinką Aryną Sabalenką.

Polka może po raz trzeci wygrać turniej w Rzymie, gdzie zwyciężała w 2021 i 2022 roku. Przed rokiem Świątek skreczowała w ćwierćfinale rywalizacji z Jeleną Rybakiną.

Czwartkowy półfinał z Gauff zaczął się niedobrze dla Świątek. Co prawda miała dwie piłki na szybkie przełamanie Amerykanki, lecz nie wykorzystała okazji, a w drugim gemie sama została przełamana i było 0:2. Na szczęście już w trzecim gemie liderka rankingu WTA odrobiła stratę przełamania.

Kolejne gemy wygrywały serwujące, aż do stanu 4:4. Wtedy Świątek ponownie przełamała Gauff, a następnie serwowała po zwycięstwo w secie i nie zmarnowała okazji, wygrywając gema do zera, a całego seta 6:4.

W drugiej, równie wyrównanej partii, Świątek przełamała Gauff na 3:2. Pasjonujący był siódmy gem przy prowadzeniu Polki 4:2. Świątek miała dwa break-pointy, a obie zawodniczki rozegrały aż 15 akcji. Ostatecznie Gauff obroniła się przed kolejnym przełamaniem.

Amerykanka nie złożyła broni. Miała piłkę na wyrównujące przełamanie, lecz Świątek przypilnowała swojego gema serwisowego i wyszła na prowadzenie 5:3. Gauff serwowała, ale była pod ścianą i dała się przełamać, wpuszczając Igę Świątek do wielkiego finału!